Ogłoszenia parafialne - Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła

NIEDZIELA  PALMOWA                                 24.03.2024 r.

MR  s.107:      poświęcenie palm

• NOWENNA w intencji Ojczyzny,
zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego
  • Narodowy  Dzień   Życia
  • Dzień Pamięci i Modlitwy za Misjonarzy
– Świadków Wiary i Męczenników

Ogłoszenia parafialne:

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Msze Św. dzisiaj według porządku niedzielnego. Jutro i w środę Msze Św. o g. 18:00. We wtorek Msze Św. o g.8:00 i 18:00.  W czwartek i w sobotę Msze Św. o g.19:00. W piątek Liturgia Męki Pańskiej o g.19:00. Za tydzień Msze Św. o g.6:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00.
  2. Gorzkie Żale:         dzisiaj o g.16:15.
  3. Koronka do Bożego Miłosierdzia:
                         we wtorek, 15 minut przed Mszą Świętą wieczorną.
  1. Nabożeństwo do św. Andrzeja Ap.:
                                                    we wtorek w łączności z Mszą Św.
  1. Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania:
                                                         we wtorek, w kościele o g. 19:00.
  1. Droga Krzyżowa: dla wszystkich w środę po Mszy Św. Bardzo serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo. Tym razem odprawimy je idąc ulicami naszej miejscowości. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej w kościele.
  2. * Uczniów prosimy, aby udział w tej Drodze Krzyżowej potraktowali jako kolejną część tegorocznych rekolekcji szkolnych.
  3. Spotkanie służby liturgicznej:  w czwartek i piątek – o g. 14:00
                                 w   kościele oraz w sobotę o g. 11:00 w kościele.
  1. Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia rozpocznie się w piątek o g.15:00. Będzie kontynuowana w następne dni: 15 minut przed rozpoczęciem wieczornej Liturgii.
  2. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły          (nie ma dyspensy!).
  3. Ofiary składane w Wielki Piątek przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.
  4. W Wielką Sobotę indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu:                         od g.9:00 do Liturgii Wigilii Paschalnej.
  5. Poświęcenie wody, którą zabierzemy do swoich domów:
                                                                w Wielką Sobotę – o g.9:00.
  1. W  Wielką  Sobotę na Liturgię wieczorną przynosimy świece.
  2. Zaleca się zachowanie postu jakościowego również w Wielką Sobotę.
  3. W Wielką Sobotę tradycyjne poświęcenie potraw  na stół świąteczny: o g.13:00 i 14:00 w kościele i wokół kościoła [chodzi o teren wyznaczony przez ogrodzenie]. Święcenie potraw w poszczególnych wioskach rozpoczniemy od g.9:00. I tak: 9:00 Starczanowo, 9:15 Stroszki, 9:30 Kokoszki, 9:45 Gierłatowo, 10:00 Barczyzna, 10:15 Gierłatowo II, 10:30 Nekielka (…,ul. Jana Pawła) i 10:45 Nekielka (…,ul. Nekielska).
  4. W Wielkim Poście składamy (na tacę lub w Biurze Parafialnym), zgodnie ze zwyczajem parafii, daninę diecezjalną i ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  5. Osoby, które chciałyby wziąć udział w pielgrzymce do Rumunii śladami Apostoła Andrzeja w terminie od 26 czerwca do 3 lipca, a jeszcze się nie zapisały na ten wyjazd bardzo prosimy o szybką decyzję.
  6. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu: we wtorek  bezpośrednio po Mszy Św. rannej oraz od g.16:45 do g.17:30.
  7. ** Wymienianki         (g.7:20 i 10:20, przed Mszą Św.).
                                           i umieszczono na stronie internetowej.
  1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z rekolekcji wielkopostnych oraz tym, którzy  przystąpili do spowiedzi św. w miniony piątek.
  2. Dziękujemy za przyniesienie palm. Za każde dobro, w tym również za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i na daninę diecezjalną  jak również za wszelkie składane ofiary:  „Bóg zapłać”.

Naszego Patrona  prośmy o wstawiennictwo przed Bożym Tronem
w intencjach naszej parafii, jak również naszych osobistych.

*   Przed nami Święte Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. I tak:
W Wielki Czwartek po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tabernakulum w kaplicy przechowania (ciemnicy) i rozważanie tajemnicy pojmania Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do g. 21:00.
W Wielki Piątek adoracja przy Grobie Pańskim do g.21:00.
  W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od g.9:00.