Pielgrzymka do Rumunii śladami Apostoła Andrzeja  - Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła

Pielgrzymka do Rumunii śladami Apostoła Andrzeja

Pielgrzymka do Rumunii śladami Apostoła Andrzeja ***
Termin: 26.06.2024 - 03.07.2024
Cena od 4699 PLN

LINK DO ZAPISÓW: https://grupy.misjatravel.pl/nekla
Dzień 1
Przyjazd na lotnisko w Warszawie, odprawy i przelot do Bukaresztu. Po odprawach rumuńskich przejazd do
Konstancy. Po drodze (jeśli czas pozwoli) Sanktuarium Iona Corvina i grota św. Andrzeja Apostoła, odkryta w 1918 r. Kolacja i nocleg w hotelu w Konstancy.

Dzień 2
Śniadanie i zwiedzanie Konstancy - ruiny rzymskich budowli, Amadclisi (monumet z czasów rządów Rzymian), pomnik Owidiusza oraz Narodowe Muzeum Historii i Archeologii. Póżniej cerkiew Przemienienia
Pańskiego, meczet Mahmudite Machmudii. Po południu czas wolny na plaży lub na promenadzie nadmorskiej.
Kolacja i nocleg w hotelu w Konstancy.

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd w okolice miejscowości Tulczy, w Delcie Dunaju, drugiej co do wielkości delcie Europy. Jest to jeden z najpiękniejszych rejonów Rumunii, gdzie rytm życia podporządkowany jest ogromnej rzece. Można tu podziwiać niezwykle zróżnicowaną roślinność, tereny bagienne i podmokłe, wiekowe drzewa absolutnie unikatowe na skalę Europy. Delta to również ornitologiczny raj. między innymi spotkać tu można pelikany, żyjące w dużych skupiskach w swoim naturalnym środowisku. To właśnie dzięki swojej bioróżnorodności Delta została w 1991 wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i rezerwatów biosfery. Pobyt w Tulczy lub fakultatywny rejs łodziami (40€ / os, cena zawiera degustację wina) po Delcie.
Przejazd do hotelu na kolację i nocleg w pobliżu Tulczy.

Dzień 4
Śniadanie i transfer do miejscowości Sinaia, w której (w dolinie potoku Peles, u podnóży gór Bucegi) znajduje się Pałac Peles. Jest to dawna letnia rezydencja królów Rumunii. Później przejazd na kolację i nocleg w hotelu w Predeal.

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do miejscowości Șumuleu Ciuc - Miercurea Ciuc. Znajduje się tu największa rzeźba wotywna Matki Bożej w Europie, mierząca niemal trzy metry. Jest to najważniejsze miejsce pielgrzymowania w Rumunii. Kolacja i nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Wyjazd do Sighisoary, jednego z najpiękniejszych miast Siedmiogrodu. Tutejsze stare miasto, naszpikowane basztami i otoczone murami, zachowało niesamowity klimat, który jest doskonałym przykładem średniowiecznej architektury i przenosi turystów do epoki Sasów Siedmiogrodzkich. Później transfer do skansenu w wiosce Sibiel, gdzie węgierscy królowie osadzili saskich kolonistów jeszcze w XIII wieku. Sto lat później powstał tutaj monaster katolicki, zniszczony przez Turków. Na jego miejscu powstaje kościół p.w.
Trójcy Świętej, pierwotnie grekokatolicki, z urokliwymi, XVIII-wiecznymi freskami. W czasach dyktatury
Caeusaescu przekształcono wioskę w skansen. Honorowym gościem tego miejsca jest król Karol III, którego rodzina ma również rumuńskie korzenie. W skansenie czeka nas kolacja regionalna z muzyką folklorystyczną i (oczywiście) z winem. Nocleg w Sibielu.

Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd autokarem w góry Fogarskie, porównywalne wysokością z Tatrami. Trasa Transfogarska to jedna z najbardziej krętych i najwyżej położonych dróg w całej Rumunii. Po drodze przystanek w sąsiedztwie zamku Poienari tamy na rzece Ardżesz. Zapora mierzy 160 metrów i tworzy jezioro Yidraru. Zamek z kolei należał niegdyś do Włada Palownika.
Później zwiedzanie Sybinu – miasta słynącego z budynków, których dachy wyglądają jakby miały oczy. Spacer po miasteczku, w planie m.in. XVI-wieczny ratusz, kościół jezuitów, żelazny Most Kłamców, który zgodnie z legendą zawali się, jeśli ktoś skłamie, stojąc na nim.
Odwiedziny w Curtea De Arges, klasztorze, który stał się kościołem biskupim. Skromny, XVI-wieczny kościół zbudowany w stylu bizantyjskim z na zlecenie króla Basaraba. W czasach nam współczesnych kościół jest nekropolią królów Rumunii. Znajdują się tu również relikwie św. Filotei nazywanej świętą od dzieci. Przejazd do stolicy. Kolacja i nocleg w hotelu w Bukareszcie.

Dzień 8
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Rumunii: Wzgórze Patriarchalne wraz z Katedrą i siedzibą patriarchy Kościoła
Prawosławnego w Rumunii, Stare Miasto, Pałac Parlamentu, będący drugim pod względem wielkości (po Pentagonie) budynkiem świata. Później bukaresztański Łuk triumfalny. Po południu transfer na lotnisko i powrót do Polski. Zakończenie pielgrzymki do Rumunii.

PROGRAM RAMOWY - KOLEJNOŚĆ MOŻE ULEC ZMIANIE
DOJAZD NA LOTNISKO ZOSTANIE USTALONY W TERMINIE PÓŹNIEJSZYM, A JEGO CENA OBLICZONA ZGODNIE Z ILOŚCIĄ UCZESTNIKÓW W GRUPIE
Cena zawiera:

 przelot Warszawa - Bukareszt-Otopeni - Warszawa, z bagażem podręcznym 55x40x23 cm, max. 8 kg oraz bagażem rej. 23 kg,
 przejazdy w Rumunii autobusem,
 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
 7 śniadań i 7 kolacji,
 opiekę duchową i Msze św.,
 opiekę pilota wycieczek,
 obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 zł) oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (10 zł),
 ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 20 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł),
Cena nie zawiera:

 biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, lokalnych przewodników, opłat miejscowych i wjazdowych, zwyczajowych napiwków, degustacji oraz słuchawek systemu tour audio
guide - obowiązkowy koszt 100 euro/os., płatne pilotowi,  fakultatywnego rejsu po Delcie Dunaju - 40€ / os.
Uwagi:
Dodatkowy koszt zbierany na miejscu 120 euro / osobę. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty w banknotach
Na około tydzień przed wylotem Biuro Misja Travel przyśle ostateczne godziny przelotu, które mogą różnić się od podanych w momencie zawarcia umowy
Pamiętaj, że pilot grupy może lecieć z innego lotniska niż Twoje lub oczekiwać na grupę w porcie docelowym. Karty pokładowe otrzymasz od naszego przedstawiciela, na lotnisku lub drogą mailową
(zależnie od liczby uczestników lecących z danego lotniska)